Vyber si TEN správný žánr pro tebe!

20.11.2022

Pokud hledáte hru, se kterou strávíš následující měsíce, v lepších případech roky svého života, rád ti pomohu s vybráním té nejlepší hry v prohlížeči. Na úvod výběru je nutné si položit hlavní otázku:

JAKÝ ŽÁNR?

Na této stránce naleznete veliký záběr různých druhů online her. Každá hra má své specifika, která se dají rozdělit do různých odvětví (zde na stránce pojmenováno jako žánr). Určitě znáte klasiky jako jsou strategie, RPG či sportovní online hry, zkoušeli jste ale někdy nějakou závisláckou hru, jako jsou klikačky? Znáte nějaké textové hry? Pojďme si tedy jednotlivé žánry představit.

STRATEGIE

Strategie jsou nejzákladnějším druhem onlinových her v prohlížeči. Na těchto hrách se hry v prohlížeči zrodili - První hry, které se objevovaly v tomto sektoru, totiž nebyly graficky tak náročné a bylo je možné rozjet i na PC v dobách přelomu milénia. V této době bylo ještě zcela běžné, že se za internetové připojení platilo a to nejen paušálně, ale byl zpoplatněn i objem přenesených dat. 

Wikipedia má pro strategie jednoduché vysvětlení: 

"Strategie je žánr, u kterého ovládáme větší skupinu objektů a manipulujeme s nimi po hrací ploše tak, abychom utrpěli co nejmenší újmu na vitalitě, bojeschopnosti, údržbě objektů, zdrojů, území, jednotek, sil atp. a zároveň tutéž újmu, kterou na sobě potlačujeme, způsobili protivníkovi. Strategie můžeme kategoricky dělit do několika sfér podle způsobu hraní a cíle, jež je dán."

Mezi nejznámější strategie (samozřejmě ze světa onlinovek v prohlížeči) patří jednoznačně Travian, Forge of Empires a Divoké kmeny o kterých s můžete přečíst více v jednotlivých recenzích nebo můžete zkusit některou z méně známých z katalogu, v sekci STRATEGIE   

SPORTOVNÍ

Kategorii sportovních her zastupují především sportovní manažeři, kde zpravidla vedete svůj tým/sportovce. Cílem těchto her je porazit svoje protivníky a stát se nejlepším ve svém sportu. Tyto hry bývají téměř nekonečné, tzn. že hra nemá svůj konec a neustále se vyvíjí s časem. Mezi nejznámější sportovní online hry v prohlížeči patří jednoznačně fotbaloví manažeři: Footbal arena, Top Eleven nebo Hattrick.

V kategorii fotbalových manažerů je velice důležité zda zvolíte hru celosvětovou / zahraničního výrobce. Hra od zahraničních výrobců her je často velice propracovaná s velkými možnostmi případně doplněno skvělou grafikou. Naopak čeští výrobci si zakládají především na skvělé komunitě mezi jednotlivými hráči.

RPG

Definice RPG je asi všem zarputilým hráčům online her asi jasná. Na začátku hry si volíte postavu, za kterou celou dobu hrajete a zajisté i vylepšujete pomocí různých událostí nebo soubojů. Samozřejmě v onlinovkách v prohlížeči a postavu reálně nehrajete a neposunujete například postavu po mapě (vyjímkou je the West). Nejčastěji všechny souboje probíhají pomocí jednoho kliknutí a následném matematickém výpočtu, který je i občas lehce ovlivnn náhodou. Nedílnou součástí RPG onlinovek je sbírání předmětů a equipmentu (brnění) sloužící k vylepšení vaší postavy. 

Mezi typické a velice známe RPG patří určitě Gladiatus, Shakes and Fidget. Další webovky na toto téma nelaznete v sekci RPG

KLIKAČKY

TEXTOVÉ

ZVÍŘATA

Vytvořte si webové stránky zdarma!